Strony

poniedziałek, 22 stycznia 2024

Jak co roku Wydział Biologii i Biotechnologii UWM gra dla WOŚP

 

Aura, blok edukacyjny STREFA MĄDREGO DZIECIAKA.

Gramy od 12.00 do 16.00.

„Grzybowy wyścig" – gra edukacyjna
dr hab. Anna Biedunkiewicz oraz Studenckie Koło Naukowe Mykologów

Czy kiedykolwiek chodziłeś na grzyby? Czy wiesz jak to trudne i odpowiedzialne zadanie? Przyjdź do nas, do naszego „lasu” pełnego grzybów, W czasie proponowanej gry edukacyjnej zapoznasz się z różnymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących. Nie musisz mieć koszyka ani kaloszy, tylko szczere chęci do wspólnej zabawy, a także nauki o różnych gatunkach grzybów. Kto pierwszy przejdzie zakamarki lasu i dojdzie bezpiecznie do METY? Przyjdź, odwiedź stoisko przygotowane przez studentów z SKN Mykologów wraz z opiekunem. Preferowany wiek uczestników +6 lat > bez ograniczeń.

"Zadziwiające zwierzęta morskie" - wystawa
dr hab., Dorota Juchno, prof. UWM, mgr Małgorzata Tanajewska 
 Wystawa, okazy, które można będzie podziwiać pochodzą z prywatnej kolekcji pana Sławomira Boronia i zasobów Katedry Zoologii UWM. Można będzie zobaczyć wybrane gatunki morskich ślimaków, małży, szkarłupni i skorupiaków oraz dowiedzieć się o ciekawych, często zadziwiających sposobach na życie tych zwierząt.

„Pan Neuron pożeracz smutków”, 
dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM

Na stoisku będzie duża maskotka-przytulanka w kształcie komórki nerwowej. Każdy będzie się mógł przytulić i posłuchać opowieści o owadach. Dodatkowo planowane są 3 opowieści dla najmłodszych w formie bajki kamishibai. 1. O motylu cytrynku, 2. O żabie moczarowej 3. O chruściku z Jeziora Czarnego.

"Człowiek spod mikroskopu i krew bez tajemnic" - stoisko edukacyjne 
dr Aleksandra Kurzyńska, mgr Monika Golubska, dr Karol Mierzejewski

Pokażemy jak wygląda mózg i inne ludzkie tkanki pod mikroskopem. Opowiemy o właściwościach krwi. Pokażemy jak wyglądają krwinki czerwone u różnych gatunków zwierząt. Wyjaśnimy czym są układy grup krwi. Na stoisku będzie można przeprowadzić samodzielnie identyfikację antygenów grup krwi z użyciem wystandaryzowanych odczynników.

1 komentarz:

  1. Fantastyczny pomysł! Dzieci chłoną świat, niech go poznają z zaangażowanymi mentorami 👍

    OdpowiedzUsuń