Strony

czwartek, 4 marca 2021

Galaktyka kobiet - poznaj dziewczyny, które wybrały nauki ścisłe!

 

Poznaj innowatorki branży kosmicznej

Marzysz, by zarządzać projektami satelitów do obserwacji Ziemi? Chcesz badać czarne dziury? Zawodowo zajmować się kosmosem? To całkiem realne plany. Porozmawiaj z trzema nieprzeciętnymi kobietami, które odniosły sukces. Dołącz do Galaktyki kobiet. Spotkanie online 8 marca, o godz. 18.00


Centrum Nauki Kopernik zaprasza na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych, a szczególnie uczennice VIII klasy szkoły podstawowej i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Bezpośrednia rozmowa z  innowatorkami może zainspirować dziewczyny do podjęcia dalszej nauki, ukierunkowanej na eksplorację kosmosu, wysokich technologii czy prowadzenia przełomowych dla ludzkości badań. 

Dołącz 8 marca, godz. 18.00 do Galaktyki kobiet
, na której już oczekują:


Magdalena Filcek - neuroarchitektka, designerka, artystka, wynalazczyni, wizjonerka, pilotka balonów na ogrzane powietrze, honorowa pracowniczka NASA. Stworzyła i opatentowała system „Vinci PowerNap®”(VPN), innowacyjny pomysł dotyczący wellbeing’u, który może służyć również jako narzędzie prewencji przed chorobami cywilizacyjnymi, związanymi ze zmianami klimatycznymi i pandemią.

Natalia Lemarquis - zarządza projektami satelitów do obserwacji Ziemi w brytyjskiej firmie In-Space Missions Ltd. Jest mentorem w Space4Women Network, zorganizowanej przez UNOOSA (United Nations Office for Outer Space Affairs).

Dr hab. Dorota Gondek-Rosińska - profesor w Obserwatorium Astronomicznym UW. Zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur. Aktualnie bada fale grawitacyjne. Od 2008 roku jest członkinią zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw, będącego częścią międzynarodowego projektu Virgo/Ligo. Zdobywczyni licznych nagród i grantów naukowych.

Patronem Medialnym wydarzenia jest magazyn i portal URANIA Postępy Astronomii.

Szczegóły: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/galaktyka-kobiet

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1b8AkZVCr

Link do transmisji na YTB: https://youtu.be/2BwCZLof8mc

1 komentarz:

  1. Kobiety zawsze są lepsze i bardziej stabilne - również w naukach ścisłych. Uważam, że to świetny temat. Warto go rozwinąć.

    Mój blog https://pl.ign.com/

    OdpowiedzUsuń