Strony

poniedziałek, 15 października 2018

Uroczysta inauguracja zajęć na Uniwersytecie Młodego Odkrywcy 2.0

(Fot. Grzegorz Fiedorowicz)
W sobotę, 13 października 2018 miała miejsce kolejna inauguracja roku akademickiego na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Tym razem była to inauguracja zajęć stacjonarnych na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Młodego Odkrywcy 2.0. W najbliższym semestrze zajęcia rozpocznie 61 uczniów z czterech szkół naszego regionu (Szczytno, Stawiguda, Dywity, Lamkowo). Wydział  Biologii realizuje projekt pt. Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Młodego Odkrywcy 2.0, finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (program POWER). Grant o budżecie blisko 500 tys. zł trwać będzie od czerwca 2018 do marca 2020. (więcej o projekcie na stronie: http://uniwersytetmo.blogspot.com

 W tym czasie zaoferujemy uczniom z województwa warmińsko-mazurskiego:

Trzy cykle stacjonarnych zajęć na uczelni, realizowanych przez trzy kolejne semestry. Każdy cykl (najbliższy już od października 2018 roku) zawierać będzie: 6 warsztatów badawczych dla 6 grup w każdym semestrze (1 grupa - maksymalnie 10 uczniów), dwa spotkania dla wszystkich uczniów (inaugurujące i podsumowujące).

Dwa letnie Obozy Naukowe Młodego Odkrywcy: stacjonarne zajęcia badawcze na terenie UWM. dla tych dzieci i młodzieży, którzy ze względów organizacyjnych nie mogą wziąć udziału w regularnej semestralnej ścieżce UMO, łącznie 30 uczniów (lipiec i sierpień 2019),

Otwarty kurs online z webinariami i wideokonsultacjami naukowców, realizowanymi przez 3 semestry dla uczniów realizujących projekty badawcze. Liczymy na udział co najmniej 100 uczniów z naszego województwa.

Projekty badawcze z konsultacjami bezpośrednimi i online dla uczniów, zakończone szkolnymi festiwalami nauki, w trakcie których uczniowie zaprezentują wyniki swoich badań społeczności lokalnej (kolegom, nauczycielom, rodzicom, przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego).

Dwa Uniwersyteckie festiwale Nauki (Noc Biologów, styczeń 2019, styczeń 2020) dla dzieci i ich rodziców, z warsztatami, wykładami i pokazami.

Kawiarnie Naukowe: 6 kawiarni po dwie każdym w semestrze.

Informacje o kolejnych terminach rekrutacji ukazywać się będą na stronie: http://uniwersytetmo.blogspot.com

dr hab. Stanisław Czachotowski, prof. UWM
kierownik projektu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz