Strony

poniedziałek, 22 lutego 2021

Seminaria naukowe OL-PAN Activation and regulation of innate immune responses within the lungs – novel mechanisms

 Szanowni Państwo,

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie zainicjował serię Seminariów naukowych pod nazwą OL-PAN, które będą wygłaszane przez wybitnych polskich oraz zagranicznych naukowców. Ideą jest zapoznanie się z tematyką badań prowadzonych w innych ośrodkach, zaznajomienie się z nowatorską metodyką prowadzonych tam prac/analiz, nawiązanie bezpośrednich kontaktów umożliwiających współpracę naukową, jak również stworzenie młodym  pracownikom nauki (doktorantom/postdokom) szansy ubiegania się o staże/pracę w innych jednostkach. Uważamy, iż umożliwienie wzięcia udziału w seminariach OL-PAN pracownikom oraz studentom PAN i UWM będzie korzystne dla obu grup.


Seminaria będą odbywały się w sposób cykliczny: 1 raz w miesiącu, zawsze w piątki. Informację o zaproszonym Wykładowcy, tytule wykładu ,dokładnej dacie oraz godzinie będą przesyłane do Państwa z wyprzedzeniem niosąc ze sobą prośbę o poinformowanie o tym wydarzeniu doktorantów.

Forma seminariów: platforma ZOOM.

 

Jednocześnie informujemy, iż w najbliższy piątek 26.02.2021 r. o godz. 9.00 na platformie Zoom odbędzie się Seminarium OL-PAN, na którym wysłuchamy wykładu dr. hab. Andrzeja Eljaszewicza z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zatytułowanego:

 

Activation and regulation of innate immune responses within the lungs – novel mechanisms

 

Więcej informacji związanych z naszym gościem można znaleźć na stronie: http://pan.olsztyn.pl/dzialalnosc-naukowa/seminaria/

klikając na nazwisko dr. hab. Andrzeja Eljaszewicza

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/97437922975?pwd=MVB1eFkxTlVsNEo1TG9ES3ZuL1VSUT09


Wzorem ubiegłych lat planujemy zorganizować po seminarium (godz. 10.00) spotkania z dr. hab. Andrzejem Eljaszewiczem:

(a)   spotkanie nieformalne z liderami grup badawczych (10.00-10.30);

(b)   spotkanie nieformalne z młodymi pracownikami nauki oraz doktorantami (10.30-11.00)

Osoby chętne to wzięcia udziału w w/w spotkaniach po seminarium prosimy o zgłaszanie się do organizatorów Seminariów OL-PAN do dnia 24.02. 2021r. do godz. 10.00 na adres:  j.bukowska@ pan.olsztyn.pl

 

Z wyrazami szacunku,

Organizatorki OL-PAN

 

 

Dear All,

 

We would like to inform you about OL-PAN seminar, which will be held next Friday, February 26th at 9.00 a.m on Zoom platformOur speaker will be dr. hab. Andrzej Eljaszewicz from Medical University of Bialystok, presenting seminar entitled:

 

Activation and regulation of innate immune responses within the lungs – novel mechanisms

 

You can find more information about our guest on the Institute website: http://pan.olsztyn.pl/dzialalnosc-naukowa/seminaria/

by clicking the name „ dr. hab. Andrzej Eljaszewicz".

 

Link to the meeting is:

https://zoom.us/j/97437922975?pwd=MVB1eFkxTlVsNEo1TG9ES3ZuL1VSUT09

 

Following the example of previous OL-PAN seminars, we plan to organize meetings of dr. hab. Andrzej Eljaszewicz with:

a)    Group leaders - individual meetings (10.00-10.30 a.m.);

b)    Young researchers and PhD students (10.30-11.00 a.m.)

Please let us know by Wednesday, February 24th, until 10.00 am if you are interested in participating in one of these meetings. Please respond to the following address:

 

j.bukowska@ pan.olsztyn.pl

 

We very much look forward to hear from you and hope to see you in the seminar.

 

Best regards,

OL-PAN Organizers

 

Joanna Wiśniewska (Bukowska)

środa, 10 lutego 2021

Zmarł Profesor Tadeusz Korniak


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 lutego 2021 roku zmarł śp. prof. dr hab. Tadeusz Korniak, nauczyciel akademicki, botanik, od 1963 roku do końca pracy zawodowej związany z Katedrą Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1997-2002 był prodziekanem ds. dydaktycznych na Wydziale Biologii UWM w Olsztynie, później kierownikiem Studium Doktorskiego. Profesor był niezwykle szanowany i lubiany przez społeczność akademicką. W roku akademickim 2008/09 wyróżniony przez studentów Wydziału Biologii „Belfrem Roku” w uznaniu wybitnych umiejętności i pasji dydaktycznych. W osobie Pana Profesora żegnamy wybitnego i cenionego specjalistę z zakresu biologii i ekologii roślinności synantropijnej oraz taksonomii roślin, który powszechnie był znany w środowisku naukowym.

Profesor na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle życzliwa i prawa, o wielkiej umiejętności zjednywania sobie ludzi.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego składają: Kierownik i Pracownicy Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 12 lutego 2021 roku o godz. 13.00
Mszą św. Żałobną w bazylice współkatedralnej św. Jakuba skąd nastąpi wyprowadzenie na cmentarz komunalny przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.