Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej w Olsztynie ma nową stronę: http://www.uwm.edu.pl/olimpiadabiol . Poza praktycznymi informacjami strona przyciąga uwagę ładnymi zdjęciami. Niebawem (29 stycznia 2011) jubileuszowa - XL - olimpiada.
Fot. G. Fiedorowicz
Nieoficjalna i bardziej swobodna w przekazie strona wydziałowa, z relacjami z badań naukowych, zajęć dydaktycznych, spotkań nieformalnych i dyskusji. Jednym słowem "o życiu" (biologia zobowiązuje) we wszelkich jego uniwersyteckich a nawet biotechnologicznych przejawach.
Strony
▼
piątek, 28 stycznia 2011
środa, 12 stycznia 2011
Mobilność naukowców
Na zdjęciu profesor Brian Petroff i dr Anna Nynca (Laboratorium Diagnostyki Molekularnej), która kilka lat temu przebywała w laboratorium prof. Petroffa w University of Kansas Medical Center na półrocznym stażu naukowym. Prof. B. Petroff od 10 stycznia jest gościem Wydziału Biologii (Katedra Fizjologii Zwierząt, Laboratorium Diagnostyki Molekularnej). W Olsztynie przebywa z dwutygodniową wizytą studyjną jako ekspert-naukowiec w projekcie, realizowanym na Wydziale Biologii pt: „Rozszerzenie i udoskonalenie oferty edukacyjnej skierowanej do osób spoza uczelni oraz podwyższanie jakości nauczania i kompetencji kadry akademickiej” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dr Brian Petroff jest profesorem w Departament of Internal Medicine, University of Kansas Medical Center, Kansas City, USA. Jego główne zainteresowania naukowe obejmują procesy powstawania nowotworów u zwierząt i ludzi a także wpływ dioksyn na procesy rozrodcze. Poza wykładami typowo akademickimi prof. Petroff będzie gościem kawiarni naukowej klubu profesorów Collegium Copernicanum (17 stycznia 2011, obecność studentów mile widziana). Dyskusja w kawiarni „Moja” będzie się obracała wokół porównania systemów edukacji w USA i w Polsce. Być może doprowadzi nas ona do odpowiedzi na pytanie: jak stworzyć dobrego naukowca?
Sylwia Świgońska